8. Ustalenie sytuacji dochodowej strony w postępowaniu, odpowiednie zapisy w wywiadzie, ustalanie sytuacji dochodowej strony w sytuacji, gdy osoba odmawia podania danych dotyczących sytuacji strony lub osób gospodarujących ze stroną postępowania – odmowa danych w wywiadzie, wpływ na ustalenie odpłatności za dps.
9. Czy można zmienić dane dochodowe w wywiadzie? Jak zapisać w wywiadzie odmowę podania danych dochodowych, żądanie dokumentów.
10. Alimentacja - jakie alimenty wpisujemy w druk wywiadu - bieżące, zaległe, zasądzone, dobrowolne? Czy potrzebna jest weryfikacja płaconych alimentów?
11. Opis miejsca zamieszkania/ pobytu – odniesienie się do sposobu gospodarowania, umowa dożywocia, nieodpłatne użyczenie lokalu, najem, pouczenie o zgłoszeniu zmiany w sposobie dysponowania lokalem, wpłaty czynszowe.
12. Funkcjonowanie rodziny w środowisku, konflikty i relacje – opis pod kątem współdziałania z pracownikiem, oceny niezaradności, analiza jak konflikt wpływa na alimentację, ocena jak zmieniały się relacje rodzinne i jak wpływało to na samodzielność osoby ubiegającej się o wsparcie.
13. Analiza sytuacji zawodowej – zebranie danych, realna możliwość aktywizacji, ocena funkcjonowania na rynku pracy w pracach dorywczych – zapisy wywiadu.
14. Analiza sytuacji zdrowotnej i niepełnosprawności osób pod kątem zasady pomocniczości, wsparcia praca socjalną, uzyskania świadczeń poza system pomocy społecznej i pod katem alimentacji ze strony rodziny – pouczenia o pozwach alimentacyjnych.
15. Potrzeby i oczekiwania osób - zasada informowania o świadczeniach, czy potrzeby strony to złożenie wniosku - wymogi proceduralne k.p.a., pouczenie o modyfikacji czy wycofaniu wniosku.
16. Złożenie podpisu – świadomość osoby, brak podpisu, niemożność złożenia podpisu, odmowa złożenia podpisu, podpis osoby reprezentującej.
17. Diagnoza sytuacji osoby – odpowiednie zapisy pod kątem procedur uzyskiwania świadczeń w zakresie braku współpracy, braku podania danych, braku współdziałania, niezaradności osoby w kontekście celów i zadań pomocy społecznej.
18. Dodatkowe informacje – jakie informacje są przydatne do prowadzenia postępowania administracyjnego w zakresie przyznawania pomocy, informacje o dokonanych pouczeniach. Konfrontacja z uwagami pracownika socjalnego o wątpliwościach w zakresie sposobu gospodarowania, pouczenia o pełnomocnikach o zgłaszaniu zmian.
19. Plan pomocy dla rodziny – profilowanie potrzeb pod katem zgłoszonych żądań.
20. Zatwierdzenie planu pomocy.
21. Specyfika wywiadu do przyznania świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych – zapisy w wywiadzie.
22. Specyfika wywiadu a cel kierowania do domu pomocy społecznej i ustalania opłaty za dom pomocy społecznej - zapisy w wywiadzie.
23. Specyfika wywiadu z osobą bezdomną - zapisy w wywiadzie.
24. Specyfika wywiadu alimentacyjnego.
25. Aktualizacja wywiadu.
26. Wywiad z obcokrajowcem – zapisy w języku polskim i korzystanie z translatora.
27. Odpowiedzi na pytania.